Prace Julii Banaszek-stypendystki Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych

24 czerwca 2020

Julia Banaszek, uczennica klasy 1 LOL jest stypendystką „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” 

Projekt, w którym uczestniczy ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych i motywowanie do dalszej nauki. Skierowany jest on do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, w szczególności w zakresie przedmiotów: matematycznych, informatycznych, przyrodniczych, języków obcych nowożytnych i przedsiębiorczości.

Julia realizuje projekt dotyczący genetyki, w ramach swoich działań opracowała prezentację multimedialną na temat chorób genetycznych, którą chcemy Wam zaprezentować. Przeprowadziła też ankietę wśród uczniów naszej szkoły, dotyczącą dziedziczenia cech,  wyniki ankiety możecie również zobaczyć. To dopiero część działań naszej zdolnej uczennicy, w najbliższych dniach zostanie przeprowadzony konkurs z zakresu genetyki.

Zapraszam do zapoznania się z prezentacjami.

Prezentacja – Choroby genetyczne

Prezentacja – Wnioski ankieta

Prezentacja – Choroby człowieka pod mikroskopem

Prezentacja – Wystawa modeli kwasów nukleinowych

A. Zdrojewska

Odnośniki