Radosny Dzień Jana Kochanowskiego w ZS3

24 czerwca 2014

W imieniny Jana  –  24.06.2014 społeczność szkolna ZS3 w Wyszkowie uczestniczyła  w  obchodach Dnia Jana Kochanowskiego – patrona naszej szkoły , zorganizowanego w klimacie sielanki i tradycji świętojańskiej. Tradycyjnie, jak co roku, odbył się uroczysty przemarsz barwnego korowodu ulicami Wyszkowa. Uczniowie przebrani w stroje ludowe nawiązali do epoki renesansu. Podczas pochodu  młodzież prezentowała wcześniej przygotowane transparenty i okrzyki związane z patronem. Dalsza część imprezy odbywała się na skwerze Jana Pawła II  , gdzie rozstrzygnięto konkurs na najbardziej efektowny  strój ludowy . Zwyciężyły   reprezentantki    klasy II LOL  – Agnieszka Ponichtera i Karolina Mickiewicz.   Uczestnicy konkursu, stąpając  po schodach pod kościołem św.  Idziego, zachowywali    się  jak na prawdziwym pokazie  mody. Następnie wszyscy  zatańczyli w kręgu przy dźwiękach  skocznej  sielankowej  melodii   ułożonej do tekstu Franciszka Karpińskiego  „Laura i Filon”. Obchody Dnia Kochanowskiego zakończyły się  tradycyjnym  rzucaniem wianków do Bugu  oraz  małym poczęstunkiem.  Szkolnej   imprezie towarzyszyła przyjemna atmosfera i ładna pogoda.

Robert Pażuchowski, I TI

Autorzy filmu: Nowakowski Dawid 2TI, Pażuchowski Robert 2TI, Królikowski Albert 2TI, Jończyk Jakub 2TI

Odnośniki