Salon Maturzystów Perspektywy 2020 online

Salon Maturzystów Perspektywy 2020 online

W dniu 21 września 2020r. maturzyści Zespołu Szkół Nr 3
w Wyszkowie wzięli udział w Salonie Maturzystów Perspektywy po raz pierwszy online.

Wydarzenie było zorganizowane  przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego , kuratoriami oświaty, Okręgową Komisją Egzaminacyjną  i uczelniami. Pierwsza część  salonu odbywała  się w godz. 10:00-13:00 w czasie lekcji szkolnych , a druga
w godz. 16:00-18:00, aby umożliwić także przekazanie informacji rodzicom maturzystów.

Salon Maturzystów Perspektywy 2020 składał się z dwóch modułów: maturalnego i rekrutacyjnego. Uczniowie i nauczyciele  mogli dowiedzieć wszystkiego o egzaminie maturalnym 2021: jego zasadach, procedurach
 i ważnych datach. Eksperci OKE i fachowi doradcy poinformowali , jak przygotować się do egzaminu, na co zwrócić uwagę i co zrobić, aby uniknąć typowych błędów. Natomiast uczelnie przedstawiły  swoją ofertę kształcenia, wymagania rekrutacyjne i nowe kierunki studiów.


Dla maturzystów była  to wiedza na wagę życiowego sukcesu!

 

 

                                                               KS ,   LC

Odnośniki