Spotkanie klasy 2LL z medioznawcą Andrzejem Sawickim

12 kwietnia 2024

12 kwietnia 2024 roku w ZS3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie mieliśmy zaszczyt gościć medioznawcę pana Andrzeja Sawickiego, który opowiedział nam o swoich pobytach w różnych krajach oraz umiejętnościach językowych. Poniżej przedstawimy podsumowanie tego wydarzenia.

Przebywanie na różnych kontynentach ziemi
Pan Andrzej przebywał w różnych miejscach na świecie takich jak Stany Zjednoczone czy Chiny. Podzielił się z nami doznaniami jakie mu towarzyszyły podczas zwiedzania oraz powodach, przez które zdecydował się opuścić swój kraj. Między innymi były to praca, którą otrzymał w Nowym Yorku oraz nagroda 3-miesięcznej wycieczki do Chin.

Władanie wieloma językami
Nasz gość opanował wiele języków, które ułatwiły mu pobyt poza Polską i niektórymi z nich postanowił się z nami podzielić. Nauczył nas kilku sentencji w języku chińskim i wytłumaczył jego problematyczność w nauce.

Uczniowie klasy 2LL, którzy mieli przyjemność porozmawiać z panem Andrzejem Sawickim byli zachwyceni jego umiejętnościami i przeżyciami. Bez problemu odpowiadał na nasze pytania i udzielał rad dla osób zamierzających zwiedzić różne odległe zakątki świata.

Krzysztof Kazimierczyk 2LL

Spotkanie klasy 2LL z medioznawcą Andrzejem Sawickim

Odnośniki