Studniówka 2024

27 stycznia 2024

Ten bal na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

W dniu 27 stycznia 2024 r. odbyła się studniówka klas maturalnych. Udział wzięli w niej uczniowie klas 4LL, 4LZ, 4LEO, 4LE, 4LI, 5TE oraz 5TI. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, który został podzielony na dwie tury: dla klas licealnych i technicznych. Dzięki licznym próbom i zaangażowaniu, taniec oczarował gości. Wraz z uczniami zatańczyła kadra dyrektorska oraz wychowawcy klas.

Następnie uczniowie klasy 4LL- Karol Urbaniak i Małgorzata Jakacka- poprowadzili część oficjalną. W imieniu maturzystów podziękowali nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom, którzy wspierali nas przez całą naszą edukację. Głos zabrał pan dyrektor Adam Mickiewicz, który wspomniał o trudnościach, z jakimi mieliśmy do czynienia w czasie lat nauki i życzył uczniom udanej zabawy. Następnie panie Elwira Sawicz-Bakuła oraz Grażyna Witkowska odczytały list od marszałka Adama Struzika. Po przemowach wychowawcy klas maturalnych: Monika Orłowska-Więch, Mariola Mórawska, Sylwia Ludwikowska, Katarzyna Buźniak, Robert Szulęcki i Tomasz Jaszkowski otrzymali w podziękowaniu piękne bukiety od swoich klas. Przemówiła także przewodnicząca komitetu studniówkowego – pani Anna Urbaniak, która również złożyła nauczycielom serdeczne podziękowania za wkład w nasz rozwój i edukację. Na koniec ksiądz Mateusz Krajewski pobłogosławił tegorocznych maturzystów.

Podczas części artystycznej Bartek Jachacy zaśpiewał wzruszającą piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, po czym zaprezentowano układ taneczny, w którym udział wzięli: Izabela Archacka i Bartłomiej Kozon, Malwina Bluszko i Paweł Zdunek, Magdalena Czyż i Dawid Jechna, Weronika Wyszyńska i Jakub Rychlicki, Maria Łada i Igor Powierza, Karolina Ordak i Kacper Puławski oraz Oliwia Dana i Karol Urbaniak.

W ten sposób zakończyła się część oficjalna studniówki. Rozpoczęły się sesje zdjęciowe klas z wychowawcami, a potem mogliśmy się cieszyć pysznym jedzeniem i zabawą do białego rana.

Katarzyna Stokarska klasa 4LL