„Świat oczami młodych”

26 marca 2018

„Świat oczami młodych” jest konkursem plastycznym dla młodzieży, na projekt znaczka pocztowego, który porusza ważne społecznie tematy. Konkurs nie tylko edukuje młodzież w wybranych sprawach, ale stwarza jej również możliwość wypowiedzi i dyskusji. Druga edycja konkursu pod hasłem ”Ratujemy Klimat” poświęcona jest tematyce zmian klimatu i sposobów jego ochrony. Pod koniec 2018 r. w Polsce odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie, czyli globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej.

Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość dla młodzieży samodzielnego zaprojektowania znaczka. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie minimum 80 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów.

Osoby zainteresowane konkursem zapraszam do odwiedzenia strony internetowej www.oczamimlodych.pl, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje. Zapisy do 28.03.2018r u p. A. Zdrojewskiej w sali nr 11. Termin składania prac konkursowych upływa 20.04.2018r. Wyniki etapu szkolnego zostaną ogłoszone do 24.04.2018r.

Na zwycięzców etapu szkolnego czekają dyplomy, drobne upominki i oceny za aktywność z biologii, a  w etapie centralnym bardzo cenne nagrody. Zapraszam do udziału.

Koordynator konkursu na terenie szkoły: Agnieszka Zdrojewska.

Odnośniki