Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.

31 marca 2021

Wielkanoc to święto ruchome, zależne od faz Księżyca. Ustalono, że wypadać ma w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni. Najwcześniej może przypaść na 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia. Choć związana jest z obrzędami religijnymi, przez wieki obrosła w tradycje ludowe.

Jedną z nich jest przesyłanie sobie najszczerszych życzeń. Mogą one przybierać różne formy: od zabawnych:

„Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku! A przede wszystkim udanego uciekania w dniu Wielkiego Lania”

po te poważniejsze:

„Kiedy Wielka Noc nastanie, życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy, niech wszystkie żale zagłuszy.”

Od wielu lat tradycja świąt wielkanocnych jest pielęgnowana w naszej szkole. W tym roku – w formie wirtualnej.

Dyrekcja szkoły i wychowawczyni klasy 2 LL4 pragną podziękować uczennicom za  zaangażowanie i wykonanie wielkanocnych kart świątecznych:

Magdalenie Borkowskiej, Natalii Dawidczyk, Alicji Kalacie, Marii Kłos, Aleksandrze Kondei, Mai Pieniążek, Julii Ponichterze, Gabrieli Rozenek, Julii Sadlik, Kamili Szymańskiej.

Agnieszka Michalik