Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie

27 maja 2020

Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie

Od 1.04.2020 – przez 8 tygodni uczniowie naszej szkoły: Ewa Ślesik, Piotr Borkowski i Piotr Mejer brali udził w konkursie:  Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie3 organizowane przez fundacje Revas i Narodowy Bank Polski pod patronem Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz licznych Kuratoriów Oświaty.

            Uczniowie tworzyli 112 trzyosobowych zespołów. W symulacji uczniowie wcielali się w rolę współwłaściciela firmy i zajmowali się m.in.: wykreowaniem wizerunku firmy, tworzeniem stanowisk pracy, zakupem sprzętu, zamawianiem zasobów, wyposażaniem zakładu oraz poczekalni, zatrudnianiem pracowników, ustalaniem pakietów wynagrodzeń, szkoleń, a także wykorzystaniem w swoim biznesie reklamy tradycyjnej oraz internetowej.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy chcieli sprawdzić się jako właściciele swojego biznesu.

Rywalizacja była zacięta, a ocenie poddawane były postępy zespołów w zakresie zysku, wygenerowanego popytu, utraconej sprzedaży, jakości produktu, zadowolenia pracowników.

Głównym celem konkursu było wykształcenie postaw przedsiębiorczych. Uczestnicy konkursu zdobyli wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów i stosowania technologii informatycznych.

            Pragnę w tym miejscu złożyć wszystkim uczestnikom GRATULACJE i bardzo serdecznie podziękować za ich zaangażowanie, bo wiem, ile włożyli swojej pracy i poświecili czasu przez te kilka miesięcy.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 K.Kownacka

Odnośniki