„Trzy ćwierci do śmierci”

8 stycznia 2024

Klasa 3 LL w ramach Młodzieżowej Akademii Teatralnej obejrzała monodram lalkowy pt. „Trzy ćwierci do śmierci”, inspirowany opowieściami z Supraśla, zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w zbiorze „Hecz precz stała się rzecz” oraz książką „Po trochu” Weroniki Gogoli. Wszystko zaczęło się od prababki Weroniki, która przeniosła Śmierć przez rzekę i w ten sposób zapewniła kobietom w swojej rodzinie długowieczność. Jest to jednak dar problematyczny. Bohaterka pragnie zakończyć swój zbyt długi żywot. Wcześniej jednak musi dokonać rachunku sumienia. Czy ciąży na niej przekleństwo złych ludzi? A może sama odpowiada za swoje nieszczęście? Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą? Monodram stawia przed nami tego typu pytania – oczywiście – na większość z nich nie odpowiada…

Aneta Augustynik

Odnośniki