Uczniowie ZS3 w inscenizacji „wesela kurpiowskiego”

21 października 2017

W sobotę 21 października 2017 roku na scenie WOK „Hutnik” w Wyszkowie odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia Zespołu „Wyszkowiacy” w ramach której wystawiono  fragmenty „Wesela kurpiowskiego”. W inscenizacji, jako państwo młodzi i drużbowie, wzięli udział uczniowie ZS3: Karolina Kowalska (1TE), Roksana Jeż (1TE), Sylwia Grzegorczyk (1LZA), Przemysław Zięba (1LOI) i Piotr Kuchta (2LZA). Młodzi aktorzy zaprezentowali się w strojach ludowych, a występ zawierał elementy tańca i śpiewu z użyciem kurpiowskiego języka, co stanowiło nie lada wyzwanie.

 

Funkcję konferansjera w czasie uroczystości pełnił pan Leszek Marszał z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, któremu towarzyszyła Wiktoria Pamrowska, uczennica Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie. Prowadzący spisali się znakomicie, nie szczędząc ciepłych słów ale też – humoru.

Przy obsłudze imprezy (m.in. informacje porządkowe, dystrybucja okolicznościowych „jednodniówek”, dzielenie jubileuszowego tortu) brali udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 3. W przerwie między występami zaprezentowała się wokalnie (z utworami „Eurydyki” i „Niech żyje bal”) Natalia Sieńkowska z klasy maturalnej ZS3. W spotkaniu wzięła udział pani dyrektor Elżbieta Michalik, wręczając w podziękowaniu za współpracę „Wyszkowiakom” okolicznościowe prezenty. Warto odnotować, że udział przygotowaniu uroczystości mieli Adam Mickiewicz i Robert Szulęcki z ZS3.

Ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności zrobił, przygotowany profesjonalnie pod każdym względem krótki występ sceniczny Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” z Leszczydołu Nowin, do którego należy – wymieniona już we wstępie – grupa uczniów klas pierwszych ZS3, tj. Karolina, Roksana, Sylwia i Przemysław.

Na zakończenie występów na scenie głównej pojawili się przedstawiciele władz i instytucji, w tym Patrona Honorowego, tj. Burmistrza Grzegorza Nowosielskiego (pani Elżbieta Piórkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej), Starostwa Powiatowego w Wyszkowie (starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz i przewodniczący Rady Powiatu, Jacek Bachański). Ponadto głos zabrał Marian Krupiński, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 AMM

Odnośniki