Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS3

25 czerwca 2021

„Ogłaszam oficjalnie, że rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca”  – tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego zakończył swoje przemówienie skierowane do młodzieży, w dniu zakończenia roku szkolnego. Pan Dyrektor Adam Mickiewicz w swoim przemówieniu podziękował nauczycielom, uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud pracy i zaangażowanie. Wspomniał, że był to rok znowu trudny, inny, to był  rok, gdzie klasami lekcyjnymi były nasze domy, kontakt ograniczał się do form elektronicznych i właśnie dlatego, jak podkreślił dyrektor, tym bardziej doceniamy, że zakończenie roku odbywa się stacjonarnie na hali sportowej, a my możemy cieszyć się swoją obecnością. Minutą ciszy uszanowaliśmy tych, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a których nie ma już wśród nas śp. Jerzego Sasina, wieloletniego wicedyrektora szkoły oraz śp. Magdalenę Królikowską, polonistkę.

Zakończenie roku w ZS 3 odbyło się w dwóch turach  – I tura g.9.00 klasy I oraz II licealne po szkole podstawowej a na g.10.15 – pozostałe  klasy. Pierwszą turę uroczystości poprowadził pan wicedyrektor Krzysztof Ostrowski, a drugą pani wicedyrektor Elwira Sawicz- Bakuła. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszyscy zgromadzeni wysłuchali przemówienia dyrektora szkoły pana Adama Mickiewicza, przewodniczącego rady rodziców pana Sylwestra Grodzkiego, przedstawicieli samorządu szkolnego Jakuba Wróbla ucz. kl. II LI4, który zabrał głos w pierwszej części oraz Piotra Mejera ucz. kl. II LOE, który skierował słowa do uczniów, dyrekcji, nauczycieli w drugiej części, wysłuchaliśmy też kilku słów skierowanych do uczniów od księdza Mateusza Krajewskiego, zakończonych bożym błogosławieństwem na czas wakacji.  Po zakończeniu części oficjalnej, zgromadzeni zostali zaproszeni na krótki program artystyczny poprowadzony przez uczennice klasy 2 TE Wiktorię Gaszczyńską oraz Tatianę Kacperską. Zebrani na hali wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu uczennic klasy 1 LZ  Zuzanny Ginko, 2 LOL Roksany Sówki i Gabrieli Szabłowskiej, 2 LOZ Weroniki Muszyńskiej oraz 2 LOI Kamili Dzierbun. Zebrani na hali usłyszeli też recytację fraszek  w wykonaniu Mai Falby i Katarzyny Stokarskiej z kl. I LL oraz Julii Marciniak i Anastazji Kryphun z kl. II LL4 oraz przemówienie Zuzanny Zdziarstek, która została zwyciężczynią Konkursu Krasomówczego podczas obchodów Dnia Patrona.

„Z małych to życie cząstek się składa, z chwilek na pozór bez ceny; Lecz komu cząstka marnie przepada, życie rozpływa się w treny. Więc zbieraj bracie, te drobne karty, którymi żywot Bóg pisze; Na świat i ludzi miej wzrok otwarty, ukochaj pracę i ciszę; Jeżeli zszyjesz karty żywota, to księgą żywot się stanie; I będzie miłość, pożytek, ochota, do pracy i ludziom na danie”. Słowami poety W. Pola prowadzące złożyły życzenia Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom tej szkoły, koleżankom i kolegom oraz rodzicom wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego najlepszego, podziękowały za obecność i uwagę i słowami – do zobaczenia we wrześniu zakończyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.

                                                                                                                                Magdalena Kozon

Odnośniki