UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPEDNIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW

23 listopada 2016

Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów odbyła się 23 listopada 2016 roku w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim. Stypendystami zostali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali najwyższe średnie ocen. W naszej szkole były to Katarzyna Szczerba uczennica klasy 3 Liceum Ogólnokształcące o profilu matematyczno-informatyczno- przyrodniczym oraz Natalia Archacka, uczennica klasy 3 Technikum Ekonomicznego, otrzymała stypendium po raz drugi. Naszą szkołę reprezentował pan wicedyrektor Adam Mickiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się o 12:00 od przemówień, głos zabrała m.in. pani wicekurator Dorota Skrzypek  oraz pan Michał Giers Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie. Podkreślali jaką wagę ma trud uczniów w procesie samokształcenia i trud włożony w edukację na tak wysokim poziomie. Uczniowie jak i ich opiekunowie usłyszeli wiele pochwał, które stanowiły motywację do dalszej pracy. Stypendystom zostały wręczone dyplomy oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Zwieńczeniem całej uroczystości był niezwykły występ artystyczny, który dostarczył zaproszonym wielu wzruszeń. Mogliśmy usłyszeć w wykonaniu uczniów m. in. utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem”, Anny German „Człowieczy los”, Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat” oraz Mieczysława Szcześniaka „O niebo lepiej”. Po oficjalnej uroczystości  zaproszono nas na przygotowany przez uczniów poczęstunek.

                                                                      Katarzyna Szerzeń kl. 3LOI

Odnośniki