W świetle finansowych wyborów

13 listopada 2023

Dnia 07.11.2023 klasa 5TI5 miała niezwykłą okazję spotkać się z panem Marcinem Rytelewskim, dyrektorem oddziału banku BPS i zgłębić tajniki świata finansów i oszczędzania. To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło uczniom nie tylko praktycznej wiedzy, ale także inspiracji do podejmowania mądrych decyzji finansowych.

Jednym z ważnych tematów poruszonych na spotkaniu było zrozumienie różnych rodzajów kont oszczędnościowych i inwestycyjnych dostępnych w banku. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat procentów składanych i korzyści płynących z długoterminowego podejścia do gromadzenia środków.

W trakcie prezentacji padły także praktyczne wskazówki dotyczące budowania zdrowej relacji z pieniędzmi. Przedstawiciel zachęcał uczniów do planowania swoich finansów, świadomego zarządzania wydatkami i unikania impulsywnych zakupów.

Ta inicjatywa pokazała, jak istotne jest wprowadzenie edukacji finansowej do szkolnego programu na każdym etapie nauki. Dzięki takim wydarzeniom uczniowie zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności niezbędne w dorosłym życiu.

Organizatorem spotkania była Pani Katarzyna Kownacka. Była to nie tylko lekcja finansów, ale także inspiracja do podejmowania świadomych decyzji, które przyczynią się do budowania stabilnej przyszłości każdego ucznia.

 

Paweł Zdunek oraz Mateusz Skrzypek 5TI5

W świetle finansowych wyborów
W świetle finansowych wyborów

Odnośniki