Wizyta uczniów ZS3 na Wydziale Matematyki UW

14 listopada 2023

Klasy 2TI i 2TP ponownie miały okazję wziąć udział w wykładzie na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład z teorii gier “O grach, w których jednostki chcą dopasować się do oczekiwań społecznych” poprowadził profesor Jerzy Tyszkiewicz – wybitny informatyk oraz profesor nauk matematycznych. Na zajęciach uczniowie wzięli udział w kilku grach, dzięki którym mogli zobaczyć, jak trudno może być dopasować swoje decyzje do oczekiwań społecznych i jakie można stosować strategie, by to osiągnąć. Centralnym zagadnieniem było tworzenie matematycznego modelu zjawisk społecznych, ze wskazaniem, że w niektórych sytuacjach proste pojęcia przestają wystarczać do opisu rzeczywistości.  

Tym wykładem uczniowie rozpoczęli tegoroczną serię wyjazdów na wykłady matematyczne na UW.   

Odnośniki