Wizyta w Serwerowni Mevspace

20 września 2023

W minioną środę(20.09.2023r) mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do serwerowni firmy Mevspace w Wyszkowie. Naszym przewodnikiem był Pan Olejnik, nauczyciel i pracownik tej firmy. To było niezapomniane przeżycie, które pozwoliło nam spojrzeć za kulisy technologicznego świata.

Wszędzie wokół nas rozciągały się kontenery, w których skrywały się serwery. Pan Olejnik wyjaśnił nam cel kontenerów, gdzie przechowywane są ogromne ilości danych oraz urządzenia, które wspierają działanie wielu firm i usług internetowych.

W jednym z kontenerów mieliśmy okazję przyjrzeć się serwerom, które obsługują ogromne prywatne firmy. To tam przechowywane są poufne dane i aplikacje, które wpływają na funkcjonowanie tych przedsiębiorstw. Dowiedzieliśmy się, że bezpieczeństwo tych serwerów jest absolutnie priorytetowe, dlatego pan Olejnik pokazał nam rozbudowane systemy zabezpieczeń i monitoringu, które chronią te cenne zasoby.

Kolejnym niezwykłym miejscem, które mieliśmy okazję odwiedzić, były serwery ogólnodostępne dla użytkowników domowych. To miejsce, które stanowi istotny element infrastruktury internetu, gwarantując nam dostęp do usług online, poczty elektronicznej i wielu innych aplikacji. Dowiedzieliśmy się, że dziesiątki, a nawet setki serwerów pracują razem, aby zapewnić nam niezakłócony dostęp do internetu.

Podczas wizyty w serwerowni Mevspace, zrozumieliśmy także, jak ważne jest bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój w dziedzinie technologii. Firma Mevspace inwestuje w najnowsze technologie zabezpieczeń, aby chronić dane swoich klientów.

Wizyta w serwerowni Mevspace była nie tylko lekcją teorii, ale przede wszystkim praktycznym doświadczeniem, które pozwoliło nam zrozumieć, jak działa świat technologii. Dzięki życzliwości Pana Olejnika i zaangażowaniu firmy Mevspace, mieliśmy okazję przekroczyć próg serwerowni i zagłębić się w fascynujący świat serwerów.

To wyjście było dowodem na to, że nauka może być nie tylko teoretyczna, ale również praktyczna i emocjonująca. Jesteśmy przekonani, że ta wizyta pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze i może nawet zainspirować niektórych z nas do kariery w dziedzinie technologii.

Paweł Zdunek 5TI5

Wizyta w Serwerowni Mevspace

Odnośniki