Wizyta w Urzędzie Skarbowym w Wyszkowie

24 lutego 2016

W dniu 24 lutego 2016r. uczniowie klasy I LEA i I LEB z p. Katarzyną Szymańską  , p. Lidią Chmielewską i p. Justyną Zawierucha odwiedzili Urząd Skarbowy w Wyszkowie.

Na początku naszego spotkania zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Naczelnik Urzędu Dorotę Łaska. Następnie zajęła się nami Pani Wioletta Dąbrowska – Kierownik Punktu Obsługi Klienta i poinformowała nas                     o strukturze i zasadach funkcjonowania urzędu skarbowego. Byliśmy też na sali obsługi  klienta , gdzie mogliśmy zobaczyć w jaki sposób obsługiwani są petenci. Natomiast na sali konferencyjnej urzędu mieliśmy prelekcję na temat m.in. procedury rejestrowania działalności gospodarczej,  wyboru formy opodatkowania i rozliczeń podatkowych . Ponadto zapoznaliśmy z akcją „ Weź paragon „

Dowiedzieliśmy się także jakie predyspozycje osobowościowe i kwalifikacje   powinien posiadać urzędnik administracji publicznej .Bardzo dokładnie scharakteryzowano nam ten zawód. Poza tym usłyszeliśmy o możliwościach podjęcia pracy w tych instytucjach.

Była to dla nas ważna lekcja,   która pomogła nam zrozumieć istotne kwestie związane z przedsiębiorczością  oraz zawodem urzędnika państwowego.

Dziękujemy Pani Naczelnik i Pani Kierownik Urzędu Skarbowego za miłą atmosferę,  cenne informacje i wzbudzenie motywacji do pracy w zawodzie urzędnika.

 Uczestnicy spotkania

Odnośniki