Wizyta zawodoznawcza w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie

22 marca 2023

W dniu 22 marca 2023r. pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Szymańskiej klasa 2 LE udała się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie. Była to wizyta zawodoznawcza w ramach realizowanego projektu „ Lekcje z ZUS”. Najpierw zwiedziliśmy siedzibę ZUS, a następnie mieliśmy spotkanie z kierownikiem ZUS panią Barbarą Wiśniewską i pracownikiem panią Danutą Rogalską. Dowiedzieliśmy się na nim,  dlaczego warto być ubezpieczonym i jakie warunki należy spełnić , aby otrzymać należne nam świadczenia, renty czy zasiłki. Nauczyliśmy się także, jak założyć konto w PUE i jakie korzyści z tego faktu wynikają. Na zakończenie pierwszej części otrzymaliśmy ulotki edukacyjne i pomocnicze materiały o ZUS. Następnie udaliśmy się na salę obsługi petenta, gdzie mieliśmy szansę zobaczyć jak przebiega wizyta w ZUS i w jaki sposób  załatwiane są poszczególne sprawy.

Była to bardzo praktyczna i aktywna lekcja, która przybliżyła nam znaczenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dziękujemy Paniom za umożliwienie nam udziału.

                                                                                                          Katarzyna Szymańska   

Odnośniki