„Wszczep sobie zdrowie”

23 kwietnia 2020

„Wszczep sobie zdrowie”

23 kwietnia w II etapie konkursu  Ogólnopolskiego Konkursu „Wszczep sobie zdrowie”  wzięły udział uczennice z klasy 1 Lzp naszej szkoły:

Maria Kucharczyk

Julia Harkot

Julia Świderska

Organizatorem było Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Polskie Towarzystwo Parazytologiczne. Konkurs został objęty patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Rady Lekarskiej, Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs ze względu na sytuację przeprowadzony został online.

Cele konkursu to kształtowanie zainteresowań fizjologią i anatomią człowieka, poszerzenie wiedzy dotyczącej szczepień ochronnych, chorób zakaźnych, cywilizacyjnych, społecznych, popularyzacja zdrowego stylu życia.

Uczennice wykazały się rozległą wiedzą z zakresu parazytologii, bakteriologii, wirusologii oraz immunologii.

 

Agnieszka Zdrojewska

Odnośniki