„Wszystko śpiewa”

29 listopada 2019

W dniu 29 listopada 2019 roku  uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego – klasa ekonomiczno – społeczna – I LOE , wystawili spektakl pt” Wszystko śpiewa”. Przedstawienie zostało przygotowane z okazji Święta Biblioteki Szkolnej. Motywem przewodnim  występu było przypomnienie uczniom słynnej postaci, wielkiego kompozytora, ojca polskiej opery, Stanisława Moniuszki. Widzowie mogli usłyszeć fragmenty największych dzieł artysty, a dialogi aktorów przekonały uczestniczących, że my Polacy jesteśmy winni pamięć naszym przodkom.  A to z kolei czyni nas prawdziwymi patriotami.

Warto zacytować słynną wypowiedź Stanisława Moniuszki, która uświadamia nam, że to właśnie jego miłość do ojczyzny była największym natchnieniem do tworzenia tych wielkich  dzieł.

„ Ja nic nowego nie tworzę, wędruję po polskich ziemiach, jestem natchniony duchem polskich pieśni  ludowych i z nich mimo woli, przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł”

Niech ten cytat artysty będzie dla nas Polaków bodźcem do pielęgnowania w sobie polskości, patriotyzmu i  miłości do ojczyzny.