Wycieczka klas 2 LZ i 3 LL do Warszawy

6 października 2023

6.10.2023 klasy 2 LZ i 3 LL wyjechały na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu pt. ,,Raport Pileckiego”.

Film przedstawia życiorys rotmistrza-żołnierza wojny polsko-bolszewickiej, wojny obronnej 1939 roku, więźnia i konspiratora w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, uczestnika Powstania Warszawskiego, prześladowanego przez komunistyczne władze, torturowanego i zabitego w 1948 roku.

Następnie uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych: klasa 3LL w Muzeum Geologicznym, a klasa 2 LZ w Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studentka 4 roku medycyny przedstawiła krótki zarys historii uczelni oraz historii medycyny w Polsce. Następnie przeprowadziła lekcję anatomii, wykorzystując salę Teatru Anatomicznego oraz rozkładane modele człowieka. Lekcję zakończyło zwiedzanie sal medycyny, stomatologii i farmacji.

.W Muzeum Geologicznym uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie widomości na temat historii Ziemi i zobaczyć eksponaty z różnych stron świata, a zwłaszcza te dotyczące budowy geologicznej Polski. Uczestnicząc w lekcji z przewodnikiem, uczniowie 3LL zobaczyli różne okazy skał, minerałów i skamieniałości, a także szkielety prehistorycznych zwierząt, m. in. polskiego dinozaura – dilofozaura.

Odnośniki