Wycieczka klasy 2 LEb oraz 1TP do Kazimierza Dolnego

4 października 2023

Dnia 4 października 2024 roku uczniowie klas 2 LEb oraz 1TP wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Po dotarciu na miejsce uczniowie przetransportowali się melexami do kazimierskich wąwozów lessowych. Uczestnicy mogli podziwiać wąskie doliny o stromych i urwistych zboczach powstałych wskutek erozji. W drodze do następnego punktu zwiedzania, przewodnicy z ogromną pasją opowiedzieli naszym uczniom o historii i zabytkach miasta. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarł urokliwy rynek, który jest sercem Kazimierza. Szczególną uwagę przykuła ciekawa architektura budynków. Piękna zabudowa i interesujące detale sprawiają, że chce się tutaj przebywać i wracać. Ostatnim elementem pobytu był godzinny rejs statkiem, po największej polskiej rzece-Wiśle. Młodzież miło spędziła czas, jednocześnie wzbogacając się o nową wiedzę i doświadczenia.

Lilianna Getka, Natalia Kamińska Klasa 2LEb

Odnośniki