Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia z wizytą w Zespole Szkół Nr 3

1 lutego 2017

W dniu 01. II.  2017 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele  Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia  w Warszawie. W czasie spotkań młodzież dowiedziała się przede wszystkim jakie kierunki oferuje uczelnia. Są nimi: studia I stopnia- kosmetologia, chemia kosmetyczna, studia II stopnia-  kosmetologia bioestetyczna, kosmetologia praktyczna, podologia, technologia kosmetyków, trychologia kosmetyczna. Zostały nam przedstawione także zasady rekrutacji i możliwości uzyskania stypendium. Ponadto zaprezentowano warunki, w jakich studenci  maja zajęcia praktyczne. Uczniowie byli poinformowani również, że kadrę naukową tworzą m.in. lekarze dermatologii i profesorowie uczelni medycznych. Spotkania odbyły się w trzech turach. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy II LOI , II LOL oraz grupy uczniów zainteresowanych z klas maturalnych , drugich i trzecich. Po prezentacji zainteresowane osoby mogły skorzystać z proponowanych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni ( nałożenie kremu i parafiny), zbadać  poziom ph skóry, obliczyć BMI ciała, a także natężenie siły w rękach.

Odnośniki