XLVII Olimpiada geograficzna

6 listopada 2020

Uczennice naszej szkoły – Julia Marciniak i Gabriela Rozenek z klasy 2 Ll4, reprezentują naszą szkołę w XLVII edycji Olimpiady Geograficznej. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy na jeden z czterech tematów. Dziewczęta wybrały ostatni temat D: „Program jednodniowej wycieczki krajoznawczej (pieszej lub rowerowej). Zadanie dość trudne, gdyż wymagało od nich pracy badawczej, tworzenia szkiców topograficznych oraz dokumentacji fotograficznej. Uczennice poradziły sobie doskonale. Przygotowały bardzo dobre prace, które zostały ocenione w szkole,

a następnie przesłane do Komitetu Okręgowego Olimpiady, mającego swoją siedzibę w Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Tam prace przechodzą do kolejnego etapu olimpiady.

Dziękujemy Julii i Gabrieli za zaangażowanie i wkład włożony w samodzielne wykonanie pracy.

Życzymy również sukcesów w kolejnych etapach konkursu geograficznego.

GC

XLVII Olimpiada geograficzna

Odnośniki