Zawody Pływackie 2020

6 marca 2020

W dniu 6.03.2020r na wyszkowskiej pływalni ,,Błękitna” odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Ponadpodstawowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje : 1LO Norwid,

ZS1, CEZiU i ZS3. Każdy zawodnik miał prawo startu w jednej konkurencji indywidualnej i wyścigu sztafetowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie pięciu roczników- od 1 klasy po szkole podstawowej do ostatniej klasy czteroletniego technikum. Wśród startujących większość ukończyła sportowe klasy pływackie, a więc poziom rywalizacji był wysoki. Indywidualnie nasi reprezentanci zajęli następujące lokaty:

2m – Kasjan Szwejda 1LEp

50m stylem motylkowym(delfinem): 3m – Cezary Chorchos 1LOZ.

Następnie odbyła się rywalizacja sztafet 4x25m stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt wygrała sztafeta 1LO Norwid. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły 2 miejsce-skład sztafety:

M.Końska, J.Świderska, K.Król, J.Świderska. W kategorii chłopców sztafeta ZS3 w składzie:

H.Szczesny, M.Sztorc, D.Apelski, C.Chorchos- wygrała swój wyścig, pokonując reprezentacje 1LO, ZS1 i CEZiU.

Najlepszym pływakiem zawodów został nasz grzbiecista Hubert Szczesny, a najlepszą pływaczką żabkarka z 1 LO Julia Borzymek.

Po podsumowaniu wszystkich punktów za starty indywidualne i sztafety- w klasyfikacji drużynowej dziewczęta z ZS3 zajęły 2 miejsce( za drużyną 1LO) a chłopcy zajęli 1 miejsce

(pokonując1LO, ZS1 i CEZiU). Opiekunem reprezentacji szkoły była M.Szwed.