Zwycięstwo ZS3 w Debacie Oksfordzkiej

17 listopada 2017

W dniu 17 listopada 2017 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział

w Debacie Oksfordzkiej na temat: „ Wyszków jako miejsce z perspektywami zawodowymi dla ludzi młodych”. Cztery wyszkowskie szkoły próbowały przekonać do postawionej tezy lub ją obalić zachowując przy tym ściśle określone zasady dyskusji. Debacie przewodniczył Marszałek – wicestarosta wyszkowski pan Adam Mróz wspierany przez sekretarza panią Ewę Trzcińską – inicjatorkę debaty, współzałożycielkę Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu. Zespół Szkół nr 3 im Jana Kochanowskiego reprezentowały następujące zespoły:

Zespół nr 1 w składzie:  kl III LEB: Daniel Szarmach, Dawid Milczarczyk  , kl I LZA: Weronika Wasilewska, Weronika Piątek.

Zespół nr 2 w składzie:  kl III LEB: Bartosz Pikora , Joanna Jeż, kl I LZA: Sylwia Grzegorczyk, Weronika Wojtaszek.

Nasza drużyna- zespół nr 2 zajęła pierwsze miejsce zdobywając 268 punktów. Uczniowie Ci zaimponowali jurorom argumentami, stylem wypowiedzi, wiedzą na temat perspektyw dla młodych ludzi w  mieście Wyszków.

Nagrodą za zwycięstwo jest wizyta w firmie „Restaurant Week”, by zapoznać się z zakresem jej działalności oraz historią. Ponadto wszyscy uczestnicy debaty otrzymali nagrody książkowe.

Gratulujemy Naszym Uczniom

Odnośniki